O sboru

znak-SDH-1Náš sbor byl založen v roce 1923, v roce 2013 jsme oslavili 90. výročí založení sboru. Největší aktivitu a úsilí v současné době směřujeme do našich mladých hasičů, kteří se postupem času vypracovali na přední místa na soutěžích v požárním sportu v rámci okresu Brno-město, dokonce už několikrát postoupili výše a soutěžili i v rámci kraje. V této činnosti bychom chtěli nadále pokračovat, protože si tímto vlastně vychováváme své budoucí nástupce ve sboru. Aktivní v tomto směru jsou i družstva mužů a žen.

Nedílnou součástí našeho sboru je zásahová jednotka. Jednotka čítá celkem 26 členů a zasahující i mimo území svého zřizovatele. Zabezpečuje výjezd družstva o zmenšeném početním stavu do 10 minut. Ve výbavě má dvě zásahová vozidla.

Během celého roku patří sbor dobrovolných hasičů mezi nejaktivnější složky v městské části, který pořádá několik již tradičních kulturních akcí jako Pivní festival, Pálení čarodějnic, Bohunický ovar či Hasičský ples.

Chtěli bychom poděkovat všem lidem, kteří nás podporují a mají o sbor zájem a chtějí, aby jeho vývoj směřoval směrem k budoucímu rozvoji, nikoliv ke stagnaci nebo úpadku. Současně bychom chtěli vyzvat všechny, kteří by se chtěli stát novými členy našeho sboru, z řad mládeže i dospělých, ať neváhají a přihlásí se. Určitě nebudete litovat a zařadíte se do fungujícího kolektivu „správných lidí“.

• Hasičská stanice

hasickaTato dvoupatrová budova slouží potřebám našeho sboru od roku 1997. V prostorách za vraty se nachází garážové staní pro zásahová vozidla, dílna, sklad věcných prostředků a šatna pro zásahovou jednotku. Vedle se nachází společné prostory – denní místnost pro sloužící hasiče, kancelář velitele, starosty a vedoucích mládeže, sociální zařízení spolu se sprchami. K dispozici je připojení k internetu, televize, stůl pro stolní tenis či fotbálek. V prvním patře je velký společenský stál, který využíváme například pro plesy, výroční valné hromady, oslavy, apod.

• Prapor sboru

Tento nový prapor byl představen při příležitosti oslav 90.výročí založení našeho sboru v roce 2013.

IMG_20140120_182337IMG_20140120_182527