Mikulášská nadílka a rozsvěcení vánočního stromečku

Mikulášská nadílka a rozsvěcení vánočního stromečku

I tento rok byla pro děti z Bohunic přichystána ve spolupráci s MČ Brno-Bohunice Mikulášská nadílka spojená s rozsvěcením vánočního stromečku a ohňostrojem. Po celou dobu akce byl pro děti k dispozici teplý čaj a pro dospělé medovina.

Od 17.hodin mohli návštěvníci shlédnout pěvecké vystoupení žáků bohunických škol a v 18:00 proběhlo slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku s ohňostrojem. Poté ze samého pekla přiběhli čerti a hned za nimi Mikuláš s anděly. Děti musely básničkou a příslibem vzornějšího chování přesvědčit Mikuláše, že si nezaslouží odnést do pekla. Všem se to podařilo, i když nějaké ty slzičky ukáply. Ačkoliv byli čerti u některých zlobivějších dětí neodbytní, odešli s prázdnou. Mikuláš nakonec všechny obdaroval balíčkem sladkostí.