Sjíždění Berounky 2021

Sjíždění Berounky 2021

Pojďme se spolu setkat a užít si tři dny na vodě. Vytvořme třeba novou tradici. Tento výlet je i pro začátečníky a rodiny s dětmi. Není to nic náročného, ani nového. Tento úsek jsem vybral po zkušenosti i s jinými řekami, tato se mi jeví jako nejkrásnější a pohodová pro všechny.

Termín: 28.7. – 30. 7. 2021
Ubytování: Stany, možnost pronajmout chatku (viz web kempu)
Kde: Kemp NA HRÁZI Beroun, https://www.campberoun.cz/

Popis:
Chtěl bych sebou vzít větší pártystan, nebo několik (kde budeme moci spolu posedět), dále nějaké pivní sety, nebo piknikové stoly a židle. Lodě a místo pro stany zamluvím pro všechny. Cena půjčovného lodí je na tři dny cca 1 000,- Kč, v závislosti na velikosti a typu. Jsou dvoumístné i třímístné (ty jsou samozřejmě dražší). Loď je typu Samba (každý se s ní naučí), na tuto řeku nedoporučuji raft (strašně se nadřete). Společně budeme muset zaplatit pártystan a elektřinu. Je také možné, že se domluvíme na schůzi a hasiči na vodu něčím přispějí. Zajímavé by bylo a vypadá to dobře nechat si vyrobit trička s potiskem (do lodí a na památku). Cena trička s potiskem cca 170 Kč. (nechal bych vyrobit dle Vašich velikostí).

Příjezd Úterý 27.7. – v odpoledních hodinách, postavení stanů (budeme spolu na jednom místě), k dispozici bude
elektřina (pro telefony, varnou konvici, výčep apod.).

 1. den – Středa 28.7
  Ve středu ráno pojedeme vlakem na výchozí místo ROZTOKY U KŘIVOKLÁTU (převezmeme lodě a vyrazíme).
  Během plavby je několik míst na odpočinek a občerstvení (pivo, jídlo). Pojedeme do Račice. Délka úseku cca 12,5
  km. Doba čisté jízdy cca 3 hodiny. V kempu uschováme lodě a vlakem se vrátíme do Berouna).
 2. den – Čtvrtek 29.7
  Ve čtvrtek opět vyrazíme vlakem do Račice. Vyzvedneme lodě a vyrazíme na vodu. Cíl je Beroun kemp NA HRÁZI.
  Cestou je opět několik možností si odpočnout, občerstvit se. Délka úseku je cca 15 km. Doba čisté plavby je cca 4
  hodiny.
 3. den – Pátek 30.7
  Odjezd z kempu směr Karlštejn. Délka úseku je 10 km. Doba plavby 2,5 hodiny. Zase jsou po cestě možnosti se
  občerstvit, dát si oběd. Jelikož je tento úsek krátký, je zde možnost udělat prohlídku hradu Karlštejn. Potom
  vlakem zpět do Berouna a balení. Pobyt si můžete samozřejmě prodloužit.

Případné dotazy rád zodpovím, program můžeme samozřejmě upravit.

Kontakt – Ing. Dušan Murčo, tel.: 723 617 505, e-mail: dusan.murco@volny.cz