Hasičský tábor 2014

Hasičský tábor 2014

Letos proběhl již sedmý ročník letního tábora pro mladé hasiče v Sobotíně na Šumpersku.

V sobotu 28. 6. jsme se nabalili, děti se rozloučily s rodiči a vyjeli jsme. Cesta utekla rychle, všichni se totiž hrozně těšili, až tam budeme.  Po příjezdu jsme se ubytovali, řekli jsme si pár slov k pravidlům tábora a pak se pomocí hry děti rozdělili do družstev.

Letošní téma byli indiáni, proto první den si děti nastříhaly trička, která si pak batikovaly. Po večeři jsme si zahráli pár her a soutěží o body, které děti sbírali celý týden, aby získali dostatek indicií k naleznutí hlavního náčelníka.

Program byl bohatý, každý den byla rozcvička, po ní soutěže, návštěva bazénu, turistika, pokladovka, střelba ze vzduchovky,fotbal, aj.

Letos jsme se snažili výlety zaměřit v okolí naší chalupy. Jako první nás čekal výlet do lesů nad chalupou, kde jsme se zašli podívat do bývalého dolu, kde se těžily minerály. Dále jsme byli na Rešovských vodopádech, v Pradědově galerii – muzeu ručně vyřezávaných dřevěných soch, na které si děti mohly i vylézt. Mezi asi nejkrásnější výlet patřila naučná Rysí stezka. Vyjeli jsme lanovkou a odtud vedla značená turistická cesta s naučnými tabulemi se zajímavými informacemi. Děti se mohly podívat dalekohledem na zdejší okolí. Velice krásný výhled byl na nejvyšším tamním vrcholu, odkud se otevíral pohled na část Jeseníků. Viděli jsme Praděd, Čertovy kameny, Dlouhé stráně a další zajímavosti.

Letos měli děti nově i orientační běh, který s nimi běželi vedoucí. Dohlíželi na správnost provedení úkolů a bezpečnost dětí.

Poslední den bylo vyhlášení táborové hry a pak šli děti stezku odvahy k hrobce Kleinů. Součástí stezky bylo i spaní ve stanu u chalupy.

Ráno jsme se sbalili, uklidili chalupu a zašli jsme si do restaurace na oběd. Po obědě nás čekal už jen odjezd domů. Nikomu se nechtělo, ale bohužel vedoucí museli do práce a na děti čekaly další prázdninové zážitky.

Letos se vše krásně proběhlo, byla zábava, žádné komplikace a i počasí se nakonec vydařilo.

Děkuji všem zúčastněným, kteří pomohli s organizací, přípravou výletů, programu, vařením atd. Bez všech těchto lidí by tábor nefungoval.

Těšíme se zase na příští rok.