Krajské kolo v požárním sportu

Krajské kolo v požárním sportu

Do krásně slunečného dne se probudili hasiči a hasičky ze 7 okresů Jihomoravského kraje. Příjezd na stadion v Hustopečích už tak vábně nevypadal. Na okruhu, kde se běhaly stovky a štafety ležela škvára, která při každém pohybu vypudila nehezký oblak černého prachu. Nic se ale nedalo dělat a v 9 hodin se začalo soutěžit.
První disciplínou pro ženy byl běh na 100 m s překážkami. Muži mezitím soutěžili v požárním útoku. Vzájemná podpora mužů a žen byla velmi příjemná a tak, kdo právě nesoutěžil, fandil opačnému pohlaví. Po první disciplíně byly ženy i muži na pátém místě. V 11 hod. se soutěže prohodily a muži začali běhat stovky, ženy útok. Ženy v útoku neudělaly zásadní chybu, ale přece jen konkurence je veliká a tak jim čas stačil opět na páté místo. Muži také po sečtení všech soutěžních časů na 100 m s překážkami, byli opět na pátém místě. Poslední disciplínou byly štafety na 4 x 100m, které se běhají současně. Naše ženy zaběhly štafetu ve velmi dobrém čase a polepšily se tak o jedno místo. Muži na tom byli ještě lépe a ve štafetách obsadili medailové 3. místo. Nálada byla pořád výborná a bojovná, a tak se už jen čekalo na sečtení všech výsledků.
Nakonec ženy z Bohunic obsadily v opravdu těžké konkurenci krásné a nečekané čtvrté místo, muži byli o stupínek níže, čili skončili na místě pátém.
A tak nezbývá nic jiného než Kateřině Pilné, Zuzaně Soukupové, Anně Putnové, Terezii Gargulové, Ingrid Soukupové, Hance Hejtmánkové-Fialové – za ženy a za muže Lukáši Soukupovi, Honzovi Dvořáčkovi, Vlastimilu Knotkovi, Jiřímu Bartkovi, Josefu Gargulovi, Ondřeji Matulovi za vzornou reprezentaci okresu Brno-město moc poblahopřát a popřát do dalších takových útoků hodně štěstí. Dále bych chtěla poděkovat hasičům z Králova pole, kteří vypomohli našim mužům a byli tak velkým přínosem pro naše družstvo. Jsou to Gruber Martin, Váňa Pavel, Kalinič Michal a Vít Lukáš. Za ženy pak přijely vypomoc dívky z Bosonoh pro které to byla velká zkušenost z takové soutěže a byly moc pyšné na to, že mohou reprezentovat okres Brno-město. Byly to- Klára Marečková, Gabriela Vojáčková a Eva Floriánová.

Fotografie – rajce.idnes.cz/Krajake_kolo_muzu_a_zen_v_pozarnim_sportu,_Hustopece_2014

Ingrid Soukupová